چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

صفحه اصلی » چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند » وبلاگ » چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

 

چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

 

 

چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

تا به حال شده که گرم نشدن آب پکیج شما را کلافه کند؟ توضیح میدیم که چرا پکیج آب را گرم نمی‌کند

اگر در خانه پکیج دارید حتما یک بار این اتفاق برایتان است. در پاییز و زمستان این اختلال بسیار آزاردهنده است. به هر حال هیچ کدام از ما دلمان نمی خواهد با آب سرد حمام کنیم. اگر شما هم گاهی با این معضل دست‌و ‌پنجه نرم می کنید، استادکار به شما می گوید دلایل اصلی سرد شدن پکیج چیست و شاید بتوانید با شناختن این دلایل خودتان مشکل را بیابید و آن را حل کنید. البته ممکن است در بسیاری از مواقع کاری از دست‌تان بر نیاید و مجبور شوید از متخصصان تعمیرات پکیج در کرمان  کمک بگیرید. با این حال دانستن این موارد خالی از لطف نیست.

 

 پایین آمدن فشار گاز

در بسیاری از مواقع مشکل اصلی پایین بودن فشار گاز است. این مشکل در شهرهای بزرگ بیشتر اتفاق می افتند. بخصوص در فصول سرد سال به دلیل مصرف بیش از حد از گاز، فشار گاز کم می شود و مشکل گرم نشدن آب پکیج را به همراه دارد. بنابراین قبل از اینکه به متخصصان تعمیرات پکیج زنگ بزنید، فشار گاز را چک کنید.

فشار پایین آب

کم شدن فشار آب سرد نیز می تواند یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج ها باشد. کم بودن فشار آب سرد باعث جوش آمدن سریع آب در پکیج می شود و همین امر باعث خاموش شدن دستگاه و سرد و گرم شدن مداوم آب می شود. برای رفع این مشکل راهی ندارید جز اینکه صبر کنید تا نوسان فشار آب حل شود و یا یک پمپ آب در ساختمان خود نصب کنید.

 

رسوب گرفتن مبدل ثانویه

دلیل دیگری که بسیار رایج است، رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. این مبدل هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارد. البته ممکن است بتوانید بدون عوض کردن آن، پکیج خود را راه بیاندازید. در این صورت باید مبدل ثانویه را با مخلوط آب و اسید شست‌و‌شو دهید. توصیه ما به شما این است که این کار را خودتان انجام ندهید و از متخصصان تعمیرات پکیج کمک بگیرید. اما اگر تصمیم گرفتید خودتان دست به کار شوید، این کار را با نهایت دقت انجام دهید زیرا اسید شوخی ندارد.

وجود هوا در لوله ها

به درجه روی پکیج با دقت نگاه کنید. اگر فشار آن زیر عدد یک است به این معناست که نیاز است هواگیری شود. پیچی در قسمت پایین دستگاه قرار دارد که با چرخاندن آن صدایی مانند خروج هوا را خواهید شنید. پیچ را تا زمانی که درجه به بالای یک نرسیده باز نگه دارید. زمانی که درجه به بالای یک رسید آب را باز کنید. ممکن است با انجام این کار مشکل شما حل شود.

 

سوختن برد کنترل

در بسیاری از مواقع پکیج روشن است اما کار نمی کند. این عامل یکی از نشانه های خراب شدن برد کنترل است. برای تعویض برد کنترل می توانید از متخصصان تعمیر پکیج کمک بگیرید.

دلایل متفرقه

در بالا به چند دلیل اصلی گرم نشدن آب پکیج اشاره کردیم. اصولا خرابی اکثر پکیج ها از همان ۵ مورد بالا سرچشمه می گیرد. اما فراموش نکنید که عوامل دیگری نیز در سرد شدن پکیج، دست دارند. می توان از میان آن ها به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطع شدن برق دستگاه
 • اتصالی برق دستگاه
 •  سوپاپ نامناسب پکیج
 • وجود اشکال در پمپ
 •  رسوب گرفتن رادیاتورها (رفع این مشکل نیز با شست‌و‌شو آب و اسید ممکن می شود)
 •  رادیاتورهای قدیمی و فرسوده
 • خراب شدن دودکش پکیج
 • خرابی شیر های پکیج
 • پیچ و خم های زیاد در لوله کشی (این موضوع باعث کاهش فشار آب می شود)
 •  خرابی پتاسیومتر گرمایش
 •  نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج
 • خرابی فلومتر پکیج
 •  رسوب گرفتن دریچه آب پکیج
 • نزدیکی چند رادیاتور به هم (باعث افت فشار می شود)
 • انجام ندادن سرویس های دوره ای

بوتان کرمان در کنارشماست برای تعمیر انواع پکیج در کرمان فقط با ما تماس بگیرید

 

برای تعمیرات پکیج و آبگرمکن در کرمان با ما در تماس بگیرید

سایت و فروشگاه اینترنتی حرفه ای فقط 225 هزار تومان

با پرداخت تنها هزینه ۱۰ درصدی طراحی سایت از مزایای یک وب سایت کامل بهره مند شوید ...

پایین ترین نرخ ارسال پیام کوتاه در کشور !

پنل پیام کوتاه حرفه ای با امکانات + ارسال سیم کارتی و بلک لیست مخابرات

2 خط اختصاصی هدیه و تعرفه ارسال استثنایی هر پیامک 11 تومان / فقط 45 هزار تومان

در مورد نویسنده : مدیر سایت
بوتان کرمان، دایرکتوری نمایندگان مجاز بوتان در استان کرمان می باشد، هم استانی های عزیز می توانند لیست با جستجو در سایت به راحتی نمایندگان مجاز بوتان را یافته و از خدمات آنها بهره مند شوند.

ارسال نظر

19 − دو =