تعویض منبع انبساط پکیج

صفحه اصلی » تعویض منبع انبساط پکیج » وبلاگ » تعویض منبع انبساط پکیج

تعویض منبع انبساط پکیج

تعویض منبع انبساط پکیج

 

 

تعویض منبع انبساط پکیج

چناچه نیاز به تعویض منبع انبساط پکیج در کرمان را دارید فقط با ما تماس بگیرید

برای تعویض منبع انبساط پکیج در کرمان بهترین انتخاب شما بوتان کرمان میباشد

منبع انبساط چیست 

 

منبع انبساط باز که در موتورخانه ها معمولا استفاده میشود که فشار خود را از طریق قرار گرفتن در ارتفاع به سیستم وارد میکند

منبع انبساط بسته که در سیستمهای پکیج شوفاژ مورد استفاده قرار میگیرد و فشار خود را از طریق بادی که در تیوپ خود ذخیره دارد بر سیستم وارد میکند

 

وظیفه منبع انبساط در سیستم پکیج 

وظیفه اصلی منبع انبساط این است که با تحت فشار قرار دادن سیستم بوسیله تیوپی پر از باد فشار دستگاه را همواره ثابت نگه داشته و نوسان فشار ناشی از منقبض و منبسط شدن آب در سیستم را به حداقل میرساند.

لازم بذکر است منبع انبساط باز وظایف دیگری نیز همچون تغزیه آب سیستم را بر عهده دارد. که این امر با توجه به اینکه در پکیج سیستم بسته داریم نیاز نیست.

خرابی منبع انبساط در سیستم پکیج 

عمده ترین مشکلی که پس از خرابی منبع انبساط در پکیج ظاهر میشود نوسان فشار بار دستگاه است که در صفحه گیج و مانومتری که روی پنل تعبیه شده قابل مشاهده هست به این صورت که با گرم شدن پکیج و بالا رفتن دما فشار دستگاه بالا رفته و به عدد ۳ میرسد و باعث تخلیه مقداری آب از شیر تخلیه میشود و بلعکس هنگامی که دستگاه سرد است و دما پایین است فشار بار پکیج پایین آمده و روی عدد ۰ میرود که در نتیجه پکیج خاموش میشود. البته خاموش شدن پکیج در زمانی که فشار به صفر میرسد منوط به عملکرد صحیح پرشر سویچ آب می باشد.

 

تست عملی خرابی منبع انبساط و روش باد زدن منبع راهکاری موقتی 

منبع انبساط شامل مخزن گرد(گاها مستصیل)  هست که در پکیج ها به رنگ سفید, نقره ای یا قرمز میباشد در قسمت و پشت به دستگاه و چسبیده به دیوار قرار دارد .البته در بعضی دستگاهها در کنار دستگاه نیز قرار دارد.

به طور کلی منبع انبساط های بسته دارای والفی برای باد میباشند که جهت تست خرابی انبساط میتوان سوزن والف را فشار داده :

در صورت خروج آب از والف باد دیافراگم پاره شده است و منبع خراب بوده و باید تعویض گردد

در صورتی که باد خارج شد به بررسی ظاهری منبع میپردازیم و در صورتی که اثری از نشتی آب در منبع انبساط ندیدیم احتمال بسیار زیاد منبع سالم میباشد

اگر نه باد خارج شد و نه آب به این معنی میباشد که باد داخل تیوپ منبع تخلیه شده است که این امر نیز دلایل خاص خودش را دارد ممکن است در تیوپ منبع سوراخ خیلی ریزی هست که باد تیوپ را خارج شده ولی به دلیل کوچک بودن سوراخ مانع از ورو آب به تیوپ شده است ممکن نیز هست سوزن والف منبع خراب بوده و باد منبع را خارج کرده است که در آخر روش تست و تعمیر سوزن منبع را توضیح میدهم.

 

روش باد زدن منبع انبساط 

 

در صورتی که از منبع نه باد خارج شد و نه آب ما میتوانیم به این روش به صورت موقتی از همان منبع استفاده نماییم

ابتدا با باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها و تخلیه آب سیستم فشار دستگاه را روی صفر میبریم سپس با یک تلمبه مخصوص دوچرخه شروع به باد زدن منبع میکنیم . اگر گیج فشار داشتید که تا فشار ۱٫۵ اتمسفر باد بزنید و اگر نداشتید به طور تقزیبی با یک تلمبه متوسط حدود ۵۰ بار تلمبه زده و سپس با استفاده از آب دهن سر والف منبع را تست کرده که باد خارج نشود اگر از کنار سوزن حباب تشکیل شد و  باد داد با نوک فازمتر کوچک سوزن والف را تکان داده و مجدد تست میکنیم تا مطمئن شویم هیچ بادی از والف خارج نمیشود.

البته بازم تاکید میکنم این راهکاری موقتی میباشد و در آخر منبع باید تعویض شود

نکته مهم 

گاهی اوقات با علائم خرابی انبساط در سیستم برخورد میکنیم ولی با تست منبع متوجه سالم بودن منبع انبساط میشویم در اینجا سریع به سراغ شیلنگ و رابط متصل به منبع میرویم که به احتمال زیاد از رسوب آب پر باشد

وظیفه کلی منبع انبساط

۱ در اثر ازدیاد دمای آب حجم آب افزایش‌یافته و درصورتی‌که محلی برای این ازدیادحجم در سیستم منظور نگردد ممکن است به سیستم یا لوله‌ها صدمه وارد کرده و دچار ترکیدگی شود چنانچه فشار درون سیستم بالا رود آب مدار گرمایشی به صفحه دیافراگم فشار وارد آورده و اجازه افزایش حجم را به سیستم می‌دهد و از ترکیدگی جلوگیری می‌کند

۲ فشار هوای منبع انبساط که از فشار استاتیک سیستم بیشتر است باعث می‌شود رادیاتورها همیشه از آب پر بوده و مانع ایجاد هوا در آن‌ها می‌شود فشار استاتیک بر حسب بار برابر است با ارتفاع از مرکز منبع انبساط تا بالاترین قسمت مرتفع‌ترین رادیاتور تقسیم شده  ده بکار رفته در پکیج‌ها از نوع بسته است منبع انبساط از دو صفحه فلزی تشکیل‌شده که در قسمت میانی یک دیافراگم لاستیکی وجود دارد و این دو صفحه فلزی به‌صورت تاخورده به هم پرس شده‌اند یک‌طرف این منبع محتوی هوا یا گاز بی‌اثر مانند نیتروژن است.

چناچه خود به تعمیر پکیج خود در کرمان نیستید کافیست با ما در ارتباط باشید

بوتان کرمان یه قدم تا تعمیر پکیج در کرمان فقط با یک تماس تلفنی

سایت و فروشگاه اینترنتی حرفه ای فقط 225 هزار تومان

با پرداخت تنها هزینه ۱۰ درصدی طراحی سایت از مزایای یک وب سایت کامل بهره مند شوید ...

پایین ترین نرخ ارسال پیام کوتاه در کشور !

پنل پیام کوتاه حرفه ای با امکانات + ارسال سیم کارتی و بلک لیست مخابرات

2 خط اختصاصی هدیه و تعرفه ارسال استثنایی هر پیامک 11 تومان / فقط 45 هزار تومان

در مورد نویسنده : مدیر سایت
بوتان کرمان، دایرکتوری نمایندگان مجاز بوتان در استان کرمان می باشد، هم استانی های عزیز می توانند لیست با جستجو در سایت به راحتی نمایندگان مجاز بوتان را یافته و از خدمات آنها بهره مند شوند.

ارسال نظر

هفت + ده =